پخش آنلاین دروس خارج حوزه‌ های علمیه در اینترنت
 
مدیر مؤسسه صدای بهار از آغاز پخش زنده دروس خارج حوزه‌های علمیه کشور در اینترنت خبر داد.

به گزارش «شعیه نیوز» به نقل از رسا، جواد جوادی، مدیر مؤسسه صدای بهار، گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، پخش زنده دروس خارج مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه در داخل و خارج ایران آغاز شد.

وی افزود: هم‌اینک دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، مشهد و اهواز پخش زنده آن آغاز شده و کاربران می‌توانند به راحتی از طریق شبکه جهانی اینترنت از دروس خارج حوزه علمیه بهره بگیرند.

جوادی خاطر نشان کرد: پخش زنده برخی دروس خارج در هفته گذشته آغاز شده بود؛ ولی از این هفته به صورت رسمی تمامی دروس به صورت زنده در اینترنت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر درس خارج فقه آیت الله ناصر مکارم شیرازی، آیت الله حسین نوری همدانی و آیت الله سیدموسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید و آیت الله جوادی آملی به صورت زنده از مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین پخش زنده درس خارج فقه و اصول آیت الله سبحانی از مدرسه علمیه حجتیه قم و درس خارج فقه آیت الله مرتضی مقتدایی،‌ مدیر حوزه‌های علمیه از مدرسه علمیه دارالشفای انجام می‌گیرد.

جوادی یاد‌آور شد: در سال جاری بخش آرشیو صوتی و متنی درس فقه مقارن حجت الاسلام حسینی قزوینی در اینترنت قرار گرفته است و در نظر داریم به زودی پخش زنده درس وی را برگزار کنیم.

وی از آغاز پخش زنده دروس خارج حوزه علمیه اهواز خبر داد و افزود: درس خارج فقه و اصول آیت الله موسوی جزایری از این هفته آغاز و همچنین فایل صوتی و متنی وی در اینترنت قرار گرفته است.

وی با بیان این که درس خارج آیت الله موسوی خلخالی در مشهد به صورت زنده پخش می‌شود، اظهار داشت: تلاش داریم تا پایان سال دروس دیگر حوزه علمیه مشهد را به صورت زنده پخش کنیم.

جوادی درباره دروس خارج حوزه علمیه نجف گفت: هم‌اینک بخش متنی و صوتی دروس خارج آیات ایراونی، بشیر نجفی و حکیم در اینترنت قرار گرفته است و با یک روز تاخیر به روز می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه به دلیل مشکلات فنی و مخابرات در کشور عراق تاکنون موفق به پخش زنده دروس خارج حوزه علمیه نجف نشدیم.

 گفتنی است، علاقه مندان به استفاده از پخش زنده درس های خارج در اینترنت می توانند با استفاده از نشانی http://www.eshia.ir/Default.html از این بخش استفاده كنند.

[ ۹۰/۰۸/۰۱ ] [ ] [ محمد ]
About

وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنفِرُواْ كَآفَّةً فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن كُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِّيَتَفَقَّهُواْ فِي الدِّينِ وَلِيُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ ﴿سوره التوبه آیه ۱۲۲﴾

و شايسته نيست مؤمنان همگى [براى جهاد] كوچ كنند پس چرا از هر فرقه‏اى از آنان دسته‏اى كوچ نمى‏كنند تا [دسته‏اى بمانند و] در دين آگاهى پيدا كنند و قوم خود را وقتى به سوى آنان بازگشتند بيم دهند باشد كه آنان [از كيفر الهى] بترسند
Blog Custom